Дома Луд Спорт Ибрахимовиќ ги прослави головите со голем екс-ју хит🎥

Ибрахимовиќ ги прослави головите со голем екс-ју хит🎥

Златан Ибрахимовиќ денес постигна два гола за Милан во победата над Кротоне.

Така Ибрахимовиќ стигна до вкупно 501 постигнат гол во кариерата што сигурно е големо достигнување.

После мечот Ибра на Инстаграм објави видео како слави со големиот хит на Нада Топчагиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

„Нула“ на Работнички и Шкендија, деби триумф за Васоски со „пандевци“, Ренова убедлива против Вардар

Денес на програмата во македонскиот фудбал беше 21. коло. Работнички уште еднаш покажа дек…