Дома Фудбал Останато Зошто се сретнале Пике и Чеферин?

Зошто се сретнале Пике и Чеферин?

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин беше забележан во Барселона на ручек со Жерар Пике, а шпански „АС“ пишува дека фудбалерот разговарал за телевизиските права на Лигата на шампиони и останатите натпреварувања.

Помина една недела од распадот на Суперлигата, а од планираните 12 тима, останаа само два Реал Мадрид и Барселона.

Реал Мадрид нема намера да отстапи од Суперлигата, додека од Барселона засега нема никаква информација.

На ручекот меѓу Пике и Чеферин се приклучил и Жоан Лапорта, а интересно е тоа што првиот човек на УЕФА е во војна со овие екипи, но и покрај тоа седнал на ручек.

Новинари од Шпанија тврдат дека Лапорта имал состанок со Чеферин и со Хавиер Тебас, претседателот на Ла Лига пред неколку недели.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Панче Ќумбев со анализа и предлози за последните дуели од Група А

Група А: Италија – Велс ( време: 18:00 ч. ) Најдобриот фудбал до сега на шампионатот го пр…