Дома Топ вести Зидан прави изненадвачки потег: Што ќе кажат фановите на ова?

Зидан прави изненадвачки потег: Што ќе кажат фановите на ова?

Зинедин Зидан се соочува со проблеми во тимот, најмногу поради повредата на Асенсио, а нема голема наклоност кон Герет Бејл.

Азар се уште не дебитирал поради повреда, па Зидан има дефицит на фудбалери во офанзивните позиции и поради тоа би можел да направи изненадувачки потег.

Имено, шпанските медиуми тврдат дека Реал е спремен да го ангажира Хатим Бен Арфа.

32-годишниот Французин е слободен агент во моментов и може слободно да потпише договор со „кралевите“.

Зидан во него гледа замена за Асенсио и играч повеќе во ротацијата, но проблем би можел да претставува неговиот темперамент.

Сепак, прашање е како Бен Арфа ќе биде прифатен во соблекувалната, но и од фановите на „кралскиот“ клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…