Дома Фудбал Лига на шампиони Зидан по поразот: Знаевме дека ова е финале, така и се спремавме

Зидан по поразот: Знаевме дека ова е финале, така и се спремавме

Реал Мадрид втор пат оваа сезона беше поразен од Шахтјор во групата Б во Лигата на шампионите и сега им се заканува испаѓање уште во групната фаза што би било првпат во историјата на клубот.

По денешниот пораз на Реал се чекаше изјавата на Зинедин Зидан.

„Нема да отстапам. Поминавме и претходно тешки моменти, ги поминуваме и сега. Тоа сега е реалност, меѓутоа одиме понатаму. Знаевме дека мечот со Шахтјор е како финале и така се спремавме. Одигравме одлично прво полувреме, но не постигнавме гол. Остана еден натпревар до крајот и тој мораме да го добиеме“, изјави Зидан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…