Дома Фудбал Зидан позитивен на коронавирус

Зидан позитивен на коронавирус

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан даде позитивен тест на Ковид 19 на последното тестирање на целиот тим, потврдија од клубот.

Повеќе информации не се откриваат, но ова значи дека 48-годишниот стратег нема да го води Реал на утрешното гостување кај Алавес во раките од 20то коло од Примера.

Зидан во моментов е во изолација и ќе остане се додека не даде негативен тест, но најверојатно нема да биде на клупата и за следниот меч против Леванте.

Зидан во последно време е во центарот на вниманието после серијата на лоши резултати, поразот во Суперкупот и срамната елиминација од Купот, па се шпекулира за тренерска смена во Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Моузес: Гугл ми помогна да потпишам за Спартак Москва

Играчот на Челзи, Виктор Моузес, кој игра како позајмен фудбалер во Спартак Москва откри к…