Дома Топ вести Зидан на конференцијата пред Селта: За Бејл, Нејмар, Погба, очекувањата…

Зидан на конференцијата пред Селта: За Бејл, Нејмар, Погба, очекувањата…

Реал Мадрид сезоната ја започнува со утрешното гостување кај Селта Виго.

Ден пред натпреварот одржана е конференција на која Зидан зборуваше за медиумите.

„Се прилагодувам на она што го имам. Задоволен сум од своите играчи и сега само сакам да се насочам на натпреварот кој следи. Тоа го мислат и моите играчи. Ги имам најдобарите играчи и во тоа не се сомневам. Секогаш ќе искажувам таквото мислење“.

„Со нетрпение чекаме првенството да започне. Размислуваме само за овој натпревар и сите сме спремни. Знаеме дека Селта е добар тим и дека ова е најдобрата лига во светот, но сакаме победа. Мораме да победиме“.

Што Зидан сака оваа сезона?

„Да играме добро и да победиме, тоа најмногу ме интересира. Победата е последица на она што го правите на теренот. Сакаме да играме добро како тим. Преферирам добар фудбал и тоа е важно во Реал Мадрид“.

Нејмар, Погба…?

„Нејмар не е играч на Реал, а важни се само играчите кои се тука. Пол Погба. Тој е во Манчестер унајтед и тоа морате да го почитувате и да го сфатите“.

И најинтересното Зидан веројатно го кажа кога зборуваше за Бејл.

„Изгледаше дека заминува, но сега со нас. Работите се менуваат и од сега ќе сметам на него.  Важен е како и секој друг и се надевам дека ќе има добра сезона“, заврши Зидан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Мурињо: Четврто место со овој Тотенхем ќе биде најдобар резултат во мојата кариера

Жозе Мурињо откако седна на клупата на Тотенхем се соочкува со големи кадровски проблеми п…