Дома Трансфер зона Засилување кое не би ги воодушевило навивачите: Реал го враќа играчот кој го продаде за 400.000 евра?

Засилување кое не би ги воодушевило навивачите: Реал го враќа играчот кој го продаде за 400.000 евра?

0
lopeteguie

Шпанците тврдат дека „кралевите“ ќе ја искористат приликата.

Не е ѕвезда, но би можел да стане важен играч во стоперската ротација.

Марио Хермосо одлучи да настапува за Еспањол и во својот договорт им клазула од 15 милиони евра, но таа не важи за Реал.

Имено, тие својот поранешен играч го испратија во Еспањол со опција за откуп и ако тоа го направат оваа зима таа ќе изнесува 7.5 милиони евра.


Следете го Sportski.mk и на


Никој во Реал не очекуваше Хермосо да игра така добро оваа есен, со неговото враќање „кралевите“ сигурно и добро би заштедиле.

Хермосо е роден во Мадрид, настапуваше за вториот тим на Реал и од свои 10 години е член на клубот, но беше продаден на Еспањол за 400.000 евра.

Своевремено го носеше дресот и на младинската репрезентација на Шпанија.

Освен на стоперската позиција може да игра и на позицијата лев бек.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Геа не го интересираат парите на Јунајтед – сака да си оди!

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид де Геа не сака да потпише нов договор со „црвените ѓ…