Дома Топ вести Заниоло блиску до трансфер во Милан

Заниоло блиску до трансфер во Милан


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Милан е во напредни преговори со Рома за трансфер на италијанскиот репрезентативец, Николо Заниоло.

23-годишниот Заниоло сака да ја напушти Рома до крајот на преодниот рок, а преферира да остане во Серија А.

Последните информации од Апенините се дека Заниоло постигнал комплетен договор со Милан за 5-годишен договор тежок 3,5 милиони евра по сезона.

Милан и Рома се во напредни преговори, а „росонерите“ се спремни да платат 22 милиони евра, додека „волчицата“ бара најмалку 30 милиони.

Заниоло на лето влегува во последната година од договорот, па се очекува Рома да попушти и наскоро двата клуба да го договорат трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Леброн: Јас сум најдобриот кој ја играл оваа игра

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Леброн го сруши реко…