Дома Фудбал Англија Жота во Премиер лигата за Ливерпул дебитираше со гол ?

Жота во Премиер лигата за Ливерпул дебитираше со гол ?

Ливерпул вечерва го победи Арсенал во дербито на колото со 3:1, а во финишот од натпреварот првенец на дебито за Ливерпул во Премиер лигата постигна Диого Жота.

Во игра Жота влезе во 79. минута ,а постигна гол во 88. минута.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Борусија Дортмунд ослабена во реваншот против Атлетико Мадрид

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Себастијан Але ќе го пропушти реваншот од четвртфиналето …