Дома Топ вести Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Португалскиот репрезентативец Жоао Феликс игра на позајмица во Челзи до крајот на сезоната, а потоа ќе се врати во Атлетико Мадрид.

Феликс сакаше да ја промени средината, па Атлетико се согласи да го пушти на позајмица, но без дефинирана опција за откуп на крајот на сезоната.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Челзи сака да го откупи и ќе има предност во преговорите, но самиот фудбалер се предомислува да остане на „Стенфорд Бриџ“ бидејќи сака да игра во Лигата на шампиони.

Сега во трката за неговиот потпис се вклучи и Манчестер Јунајтед, кој сака да го „украде“ пред носот на „сините“ и е спремен да плати 80 милиони фунти за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Капитенот го напушта Реал Мадрид по 23 години, познат и новиот клуб

Kaпитенот на Реал Мадрид, Начо одлучил да ја прифати понудата од саудискиот Ал Кадсиах и о…