Дома Видео Е ова е мајсторија: Рабона-кош преку базен! (ВИДЕО)

Е ова е мајсторија: Рабона-кош преку базен! (ВИДЕО)

Рабона головите во фудбалот привлекуваат посебно внимание, а сега на социјалните мрежи се појави и едно видео во кое момче погодува кош со познатиот удар.

Кошот беше поставен на другата страна од базенот, а тој со рабона успеа да поентира што секако не е лесно. Погледнете како изгледаше оваа негова мајсторија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Tрадицијата вели: Реал Мадрид ќе биде шампион!

Реал Мадрид е многу блиску до рекордната 34.титула во Ла Лига откако вчера беше победен Ге…