Дома Македонски спорт Мак ракомет Еурофарм Пелистер ја откажа фан зоната поради трагедијата

Еурофарм Пелистер ја откажа фан зоната поради трагедијата

Maкедонија денес е потресена од големата трагедија која се случи во Р. Бугарија во која во македонски автобус загинаа 46 лица, од кои 12 беа деца.

Битолскиот клуб Е.Пелистер по веста за трагедија се одлучи да ја затвори редовната фан зона пред натпреварот со Тататабања.

„РК Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека предвидената фан-зона со забавни и спортски активности пред натпреварот Еурофарм Пелистер – Татабања се откажува по веста за страотната несреќа во Бугарија, во која загинаа десетици македонски државјани. Натпреварот Еурофарм Пелистер – Татабања редовно ќе се одигра од 18:45 часот“, соопштија од клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Талески: Струга ќе биде вистински тест, знаеме за каков турнир се работи

Пред почетокот на новата сезона Вардар ќе го игра традиционалниот Меѓународен турнир во Ст…