Дома Фудбал Ерик Гарсија: Во Чави ги гледам Гвардиола и Енрике

Ерик Гарсија: Во Чави ги гледам Гвардиола и Енрике

После шест години во Катар, Чави се врати во Барселона која сега ја предводи како тренер.

Чави веќе имаше можност да се запознае со играчите во претходните денови, а младиот фудбалер Ерик Гарсија не ги криеше импресиите од работата со легендата на клубот.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Гарсија го спорди Чави со Пеп Гвардиола и Луис Енрике.

„Чави е вистински човек за Барселона во овој момент. Станува збор за човек кој е клупска легенда и одличен тренер. Во Чави ги гледам Пеп Гвардиола и Луис Енрике. Од самиот почеток се обидува неговиот менталитет да го пресади и на играчите“, изјави Гарсија.

Гарсија со Гвардиола имаше прилика да работи во Манчестер Сити додека во селекцијата на Шпанија соработуваше со Луис Енрике.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бум од Островот: Англичаните откриваат кога Гвардиола ќе замине од Манчестер Сити!?

Пеп Гвардиола (53) го предводеше Манчестер Сити до уште една шампионска титула, шеста за к…