Дома Трансфер зона Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Астон Вила

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Астон Вила

Европските гиганти покажуваат силен интерес за играчот на Астон Вила и бразилскиот репрезентативец, Даглас Луиз.

Даглас Луиз е еден од најдобрите поединци во Астон Вила, неодамна го продолжи договорот, но е спремен да ја промени средината.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Тој игра фантастична сезона и се етаблираше во еден од најдобрите играчи за врска во Премиер лигата.

Неколку европски гиганти го сакаат Бразилецот, но главната битка за неговиот потпис ќе ја водат Арсенал и Манчестер Јунајтед.

Астон Вила знае дека тешко ќе може да го задржи па за неговата слобода бара 60 милиони фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“: Каземиро и Варан се враќаат во Мадрид

Рафаел Варан и Каземиро не е задоволни од тоа како се одвиваат работите во Манчестер …