Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Евроголот на Черишев и мајсторијата од слободен на Головин! (видео)

Евроголот на Черишев и мајсторијата од слободен на Головин! (видео)

0

Заврши првиот натпревар на Мундијало и можеме да кажеме целосно неочекувано (поради ефикасноста) Русија забележа огромна победа од 5:0,

Двата гола кои беа постигнати во финишот беа вистински ремек-дела! Прво Черишев со фантастичен удар погоди за 4:0, за само две минути подоцна Александар Головин со гол од слободен удар да погоди за 5:0! Уживајте во овие два маестрални погодоци…


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Тимот од играчи кои може да го напушти Манчестер Јунајтед изгледа – одлично!

Голем број фудбалери на Манчестер Јунајтед би можеле на крајот од сезоната да го напуштат …