Дома Видео Евра го исмејуваше Кристиано за проблемот со овците во Манчестер 🎥

Евра го исмејуваше Кристиано за проблемот со овците во Манчестер 🎥

Во англиските медиуми вчера се појави вест дека Кристиано Роналдо морал да се пресели од домот кој го избрал во Манчестер поради фармата која била во негова близина.

Англичаните објавија дека блеењето на овците кои биле на фармата му пречело на Кристиано.

Оваа тема ја искористи Патрис Евра да се исмејува со Португалецот.

Покрај видеото Евра напипа: Не грижи се Кристиано, ги преместувам овците далеку од твојата куќа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…