Дома Видео Еве како се изнесува од терен повреден фудбалер во Македонија 🎥

Еве како се изнесува од терен повреден фудбалер во Македонија 🎥

Шкендија со победата против Борец ја продолжи трката со Шкупи нба врвот на табелата.

Меѓутоа во натпреварот против Борец во 51. минута беше забележана интересна ситуација која тешко дека може да се види на најдобрите фудбалски терен, но може кај нас. Имено, еден фудбалер на Борец се жалеше на повредата, а еден од медицинските лица место на носилки го изнесе на раце.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Навивачите на Барса од пред „Камп Ноу“ скандираа: Каде ви е Мбапе? 🎥

После сезоната која беше за заборав Барселона одработи одличен преоден рок и во новата сез…