Дома Останати Кошарка НБА Дурант заминува, Томпсон останува во Годен Стејт за 190 милиони!

Дурант заминува, Томпсон останува во Годен Стејт за 190 милиони!

0

Кошаркарот на Голден стејт, Клеј Томпсон сака да остане во редовите на „воините“, но за да потпише нов петгодишен договор бара 190 милиони долари.

29-годишниот Томпсон преговорите со клубот од Оукленд ќе ги започне на 30 јуни кога се отвора пазарот за слободни агенти.

Претходно беше објавено дека Томпсон можеби ќе направи трансфер во Лос Анџелес Клиперс доколку Голден Стејт одбие да му понуди максимален договор.

За разлика од него, Кевин Дурант ја одбил опција за продолжување на договорот со екипата на Голден стејт во вредност од 31.5 милиони долари и ќе стане слободен агент, пренесуваат американските медиуми.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Мекинро тврди: Ѓоковиќ ќе освои повеќе Грен слем титули од Надал и Федерер

Легендарниот тенисер Џон Мекинро е убеден дека Новак Ѓоковиќ ќе успее да биде подобар од Р…