Дома Топ вести Дортмунд веќе бара замена за Халанд

Дортмунд веќе бара замена за Халанд

Борусија Дортмунд покажува силен интерес за напаѓачот на Севиља, Јусеф Ен-Несири, пренесуваат гермнаските медиуми.

Според изворот 23-годишниот напаѓач е фаворит за наследник на ѕвездата Ерлинг Халанд.

За Халанд интерес покажуваат најголемите европски гиганти и се очекува на лето да ја напушти Борисија Дортмунд, па поради тоа „милионерите“ веќе бараат замена.

Германскиот клуб има финансиски проблеми и ќе мора да го продаде Халанд на лето, а во Ен Несири гледаат идеална замена.

Несири игра одлична сезона во Севиља и до овој момнет има постигнато 17 гола на 36 меча, а Дортмунд веќе спреми понуда од 35 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…