Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ го понижи најдобриот дефанзивец во НБА, па му порача: Оди дома ку*ко, не можеш да ме чуваш!

Дончиќ го понижи најдобриот дефанзивец во НБА, па му порача: Оди дома ку*ко, не можеш да ме чуваш!

Словенечкиот репрезентативец Лука Дончиќ беше апсолутен херој во втората победа на Далас Маверикс на гостувањето против Минесота во финалето на Западната конференција.

Тимбервулфс водеа речиси цел натпревар, но Дончиќ погоди феноменална тројка при резултат 108:106 и така ја донесе победата


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Во последниот напад Дончиќ шутираше над најдобриот дефанзивец на НБА, Руди Гоберт, а притоа имаше и неколку одлични дриблинзи. Не застана тука Лука, па па погодената тројка му испрати и порака.

„Не можеш да ме чуваш, оди дома ку*ко“, гласеше пораката од Дончиќ до Гоберт.

Дончиќ натпреварот го заврши со 32 поени. 13 асистенции и 10 скока.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…