Дома Фудбал Англија Добри вести за Клоп – се враќаат Мане и Милнер

Добри вести за Клоп – се враќаат Мане и Милнер

Ѕвездата Садио Мане и играчот за врска Џејмс Милнер ќе се вратат во тимот на Ливерпул уште на мечот против Норвич овој викенд, потврди Јирген Клоп.

Двајцата се рехабилитираа од повредата и почнаа со тренинзи оваа недела, откако се здобија со повреда во јануари.

Милнер и Садио се вратија и се спремни за игра. Шаќири, Клајн и Глатцел не тренираат, но сите останати се вон одлична состојба. Ќе биде одлично доколку нема повеќе тешки повреди бидејќи доаѓа решавашкиот дел од сезоната“.

„Тоа се добри вести за нас. Садио и Мили тренираат од понеделник до денес. Со сигурност можам да кажам дека и двајцата се сериозни кандидати за место во тимот против Норвич“, потврди Клоп.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јувентус ќе игра пред празни трибини и нема да им ги врати парите на навивачите

Како што е веќе познато, пет натпреари од италијанската Серија А кои се играат викендов ќе…