Дома Македонски спорт „Дно, нула, ниту „р“ од ракомет“ – битолската јавност бесна по новиот пораз од Вардар!

„Дно, нула, ниту „р“ од ракомет“ – битолската јавност бесна по новиот пораз од Вардар!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Вардар вчера го победи Еурофарм Пелистер во македонското ракометно дерби и најави пеколна сезона во македонскиот ракомет.

Овој пораз за Еурофарм Пелистер, веќе беше втор од најголемиот ривал сезонава. Па поради тоа и незадоволството кај битолските навивачи е огромно.

На една најпознатите навивачки страни посветени на битолската гордост беше објавена порака за преземање на одговорност, а ниту коментарите од навивачите на објавата не се многу поразлични.

„ПОРАЗ ! ДНО ! НУЛА ! НИ ‘Р’ ОД РАКОМЕТ !

ВРЕМЕ Е ЗА ОДГОВОРНОСТ ! ЃАВОЛОТ ЈА ОДНЕЛ ШЕГАТА ! СТРУЧЕН ШТАБ, СПОРТСКИ ДИРЕКТОР – ОДГОВОРНОСТ ОДМА ! ОВА БИТОЛА НЕ ГО ЗАСЛУЖУВА, ОВА ЧКЕМБАРИ НЕ ГО ЗАСЛУЖУВААТ !“, стои во објавата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Македонија од трет шешир ќе ги добие противниците во Лигата на нации

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалската репрезент…