Дома Фудбал Репрезентации Ди Марија човек на одлука во победата на Аргентина

Ди Марија човек на одлука во победата на Аргентина

Репрезентацијата на Аргентина славеше минимална победа од 1:0 против Еквадор во пријателскиот натпревар, а стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Анхел Ди Марија.

Моментот на одлука се случи на пет минути пред крајот на првото полувреме кога Ди Марија успеа да погоди. На крајот тој резултат се покажа и како конечен на средбата.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Лионел Меси овој натпревар го започна од клупата за резерви и на теренот влезе во 56. минута, тому на местото на стрелецот Ди Марија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…