Дома Фудбал Останато Денеска светот за последен пат ќе му каже збогум на Емилијано Сала

Денеска светот за последен пат ќе му каже збогум на Емилијано Сала


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Аргентинецот Емилијано Сала кој животот го загуби трагично во авионската несреќа на 21-ви јануари кога авионот со кој леташе од Нант кон Кардиф се урна во водите на Ла Манш.

Погребот на Сала ќе се случи денес во неговиот роден град кој е на 538 километри од Буенос Аирес.

Поради барање на неговото семејство на погребот ќе се случи далеку од очите на јавноста, а на истиот ќе присуствува и тренерот на Кардиф, Нил Ворнок.

Телото на пилотот кој управуваше со авионот, Дејв Иботсон не беше пронајдено, додека телото на Сала истражителите го пронајдоа во остатоците од авионот на морското дно.

После обдукцијата се покажа дека Сала животот го загубил поради повреди на главата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Преговорите меѓу Маунт и Челзи во ќорсокак

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Преговорите помеѓу Ч…