Дома Луд Спорт Две легенди на едно место: Роналдо на вечера со Мајкл Џордан (фото)

Две легенди на едно место: Роналдо на вечера со Мајкл Џордан (фото)

0

Фудбалската суперѕвезда Кристиано Роналдо одмара од напорната сезона. Најпрво со своето семејство беше во Грција, а одморот го продолжи на Азурниот брег.

Таму Роналдо најде време да се сретне со уште една спортска легенда, Мајкл Џордан и со тоа се пофали на својот Инстаграм.

Џордан исто така беше во Франција на краток одмор, па двајцата имаа заедничка вечера.

View this post on Instagram

We made history ⚽️🏀🥇

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Кристиано Роналдо куртули од обвиненијата за силување – еве како се спаси

Фудбалската ѕвезда Кристиано Роналдо официјално ќе одбегне обвинение за силување, потврди …