Дома Топ вести Два гола на Роналдо, еден на Меси – ПСЖ славеше победа во спектаклот во Ријад!

Два гола на Роналдо, еден на Меси – ПСЖ славеше победа во спектаклот во Ријад!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во спектакл со девет гола ПСЖ славеше против комбинираниот тим на Ал Наср и Ал Хилал (4:5).

По само три минути игра Меси на асистенција на Нејмар го изедначи резултат. Саудијците до изедначување дојдоа во 34. минута со голот на Роналдо од пенал.

Само пет минути подоцна ПСЖ остана со играч помалку бидејќи беше исклучен Бернат. Сепак и со играч помалку „светците“ во 43. минута преку Маркињос стигнаа до 1:2. ПСЖ можеше и до трет гол, но Нејмар промаши пенал.

Во самата завршница од првото полувреме Роналдо го постигна својот втор гол за 2:2 на паузата. На стартот од вториот дел во 53. минута видовме гол и на Серхио Рамос. Не се предаваа Саудијците па веќе во 56-тата Јанг Хјун-Со погоди за 3:3.

По еден час игра во големиот број замени, играта ја напуштија Роналдо и Меси, а до крајот ПСЖ постигна два гола преку Мбапе и Екитики, додека за Саудијците стрелаше Талиска.

НАЈАВАТА ЗА БИТКАТА НА МЕСИ И РОНАЛДО

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“ во НБА: Кајри Ирвинг побарал трејд!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ѕвездата на Бруклин …