Дома Фудбал Останато Дали оваа порака на Роналдо е лицемерна?

Дали оваа порака на Роналдо е лицемерна?

Хрватскиот стратег Динко Јелиќиќ ќе биде новиот привремен тренер на Ал Наср откако Руди Гарсија заработи отказ.

Медиумите објавија дека главен виновник за смената на клупата на Ал Наср е Кристијано Роналдо. Португалецот бил убеден дека некој друг стратег многу подобро ќе го води Ал Наср, па набрзо и дојде до промената.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Токму затоа изненадувачката е пораката која ја испрати Роналдо преку социјалните мрежи, а за многумина таа е лицемерна.

„Беше задоволство да се работи со вас. Ви посакувам се најдобро во иднина“, објави Роналдо со фотографија на која се ракува со Гарсија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…