Дома Фудбал Останато Дали Мурињо со оваа изјава го ПОНИЖИ Манчестер Јунајтед?

Дали Мурињо со оваа изјава го ПОНИЖИ Манчестер Јунајтед?

0
mourinho

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, не го смета неговиот клуб помеѓу фаворитите за титулата во Лигата на шампионите.

Португалецот на клупата на Манчестер Јунајтед тврди дека англиските клубови се во подредена улога во елитното натпреварување и дека се задоволуваат со пласман во втората фаза.

„Мислам дека Лигата на шампионите за клубовите како Реал, Барса и Баерн, започнува дури во февруари. Ова сега е само загревање, додека ние англиските тимови се обидуваме да го преживееме периодот после зимата. Тие тогаш ќе бидат и спремни после ова „загревање“.

„Ние припаѓаме на друго ниво, а тоа друго ниво подразбира: Ајде да ја поминеме групата. Ајде да собереме бодови за втората фаза, а ако успееме во тоа, ајде да уживаме во играњето против најголемите“, истакна Мурињо.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останато

Проверете

Видео: Нејмар погодуваше, но и „кроеше“ мрежички

Фудблаерот на Селтик Џејмс Форест лошо помина во еден од дуелите со најскапиот фудбалер во…