Дома Фудбал Дали Меси ќе игра против Бетис?

Дали Меси ќе игра против Бетис?

Два дена пред мечот на Барселона против Бетис не е целосно јасно дали Меси ќе биде во стартниот состав.

Според извори на весниот „АС“, тренерот Валверде претпочита да го пушти Меси во игра во второто полувреме, за да не ризикува со неговата повреда.

Меси во последните две недели тренираше самостојно, а во средата се приклулчи на тренинзите со остатокот од тимот.

Очекувањата се Аргентинецот мечот да го започне од клупата за резерви и да влезе во игра во второто полувреме. Сепак саботниот тренинг ќе биде решавачки за одлуката на тренерот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

„Марка“ жестоко го критикуваше Јовиќ: Секој негов гол вреди 30 милиони евра

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ пред една година пристигна како големо засилување во Реал Мадр…