Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Грузиски новинар едвај остана нозе по првиот гол на Грузија во историјата на ЕП 🎥

Грузиски новинар едвај остана нозе по првиот гол на Грузија во историјата на ЕП 🎥

Пред три години грузиската репрезентација остана без пласман на Европското првенство поради Македонија, подобри од Грузијците бевме со 1:0 во финалниот бараж кој се играше на нивни терен во Тбилиси.

Сепак, Грузија напредокот во играта го потврди со пласманот на овогодинешното Европско првенство, а вчера се прикажа во одлично светло против фаворизираната Турција, иако загуби со 3:1.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Стрелец на голот за израмнување кој беше прв во историјата на Грузија на европските првенства беше Микаутадѕе. Тој гол донесе голема радост и емоции кај сите во Грузија, а како се чувствуваа најдобар показател е реакцијата на еден новинар кој беше на трибините.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…