Дома Фудбал Англија Гринвуд: Меси е од друга планета, Роналдо е пред него само во физичката спремност

Гринвуд: Меси е од друга планета, Роналдо е пред него само во физичката спремност

Mладиот член на Манчестер Јунајтед даде свое мислење на вечното прашање: Кој е подобар? Меси или Роналдо.

Оваа дебата трае долго во фудбалскиот свет и сигурно никогаш нема да добиеме конечен одговор. Двајцата освои 11 „Златни топки“, Аргентинецот има шест, Португалецот една помалку.

За Гринвуд Меси е подобар.

„За мене лично Меси. Без никакви дилеми тој е од друга планета. Единствено во што Роналдо би го ставил пред Меси е физичката спремност во која е доминантен“, изјави младиот Англичанец.

Манчестер Јунајтед новата сезона во Премиер лигата ја отвара на 14. август од 13:30 против Лидс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Севиља – Валенсија: Големо дерби во Примера

Денес на програмата е вонредното 6-то коло во шпанската Примера, каде најголемо внимание с…