Дома Луд Спорт Го повлече од терен цел тим, бидејќи неговиот играч го нарекоа геј (видео)

Го повлече од терен цел тим, бидејќи неговиот играч го нарекоа геј (видео)

Поранешниот американски фудбалер, а денес тренер, Лендон Донован, одлучи да го повлече својот тим на мечот Сан Диего Феникс.

Иако неговиот тим имаше предност од 3:1, Донован одлучи да го повлече тимот од терен, откако неговиот играч Колин Мартин противничкиот фудбалер го нарече геј.

Мартин неодамна јавно ја откри својата сексуалност, па беше за очекување дека ќе има вакви непријатности, а Донован поради тоа реши да го прекине мечот.

Донован потоа имаше жестока расправа со противничкиот тренер, па за очекување е дека мечот ќе биде запишан со службен резултат 3:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Трагедија во Италија: Загинаа двајца фудбалери во сообраќајка

Италијанската фудаблска јавност остана згрозена откако беше потврдено дека двајца фудбалер…