Дома Топ вести Готово: Челзи го „украде“ Мудрик пред носот на Арсенал

Готово: Челзи го „украде“ Мудрик пред носот на Арсенал


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Челзи се вклучи во трката за украинската ѕвезда, Микаило Мудрик и успеа да го „украде“ пред носот на Арсенал.

Арсенал веќе подолго време преговара со Шахтјор и истпрати две понуди, последната од 70 милиони евра плус бонуси, но не успеа да постигне договор со украинскиот тим.

Во трката се вклучи и Челзи, кој ги задоволи финансиските барања на Шахтјор и се согласи за Мудрик да плати 100 милиони евра.

Фудбалерот имаше договор со Арсенал, но на крајот ја прифати понудата на Челзи и се очекува утре да пристигне во Лондон на лекарски прегледи.

21-годишниот крилен фудбалер игра одлично оваа сезона и особено воодушеви со натпреварите во Лигата на шампиони, па според експертите тој е идната ѕвезда на светскиот фудбал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…