Дома Трансфер зона Готово: Тотенхем купи дефанзивец од 50 милиони

Готово: Тотенхем купи дефанзивец од 50 милиони

Италијанските медиуми пренесуваат дека Тотенхем постигнал договор со Аталанта за трансфер на дефанзивецот, Кристиан Ромеро.

Аргентинецот одигра одлична сезона сезона во Бергамо и беше избран за најдобар дефанзивец во Серија А. Аталанта го откупи неговиот договор за 16 милиони евра и многу ќе заработи од неговата продажба.

Имено, Тотенхем за Ромеро ќе плати 50 милиони евра плус 5 милиони како бонуси, а играчот се очекува утре да пристигне во Лондон на лекарски прегледи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан ја „краде“ ѕвездата на Рома

Милан покажува силен интерес за играчот за врска на Рома и италијански репрезентативец, Ло…