Дома Топ вести Готово: Ливерпул го договори првото засилување

Готово: Ливерпул го договори првото засилување


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Ливерпул на лето ќе прави реконструкција на средниот ред и приоритет е доведување на најмалку двајца врвни играчи за врска.

Последните информации се дека Ливерпул е пред комплетирање на трансферот на ѕвездата на Брајтон, Алексис Мекалистер.

23-годишиот играч за врска пристигна во Брајтон од Бока Јуниорс за 12 милиони евра и се етаблираше во еден од најдобрите играчи за врска во Премиер лигата.

Аргентинецот беше на мета на многу европски гиганти, но Ливерпул ја победи конкуренцијата и постигнал договор со играчот.

Финансиските детали не се познати, но се очекува „црвените“ да платат околу 60 милиони евра за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Готово: Скромниот Канте кај Бензема за договор вреден 200 милиони евра!

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Како и што се најавуваше следна ѕвезда по Бензема к…