Дома Трансфер зона Готово: Имобиле заминува од Лацио, познат и новиот клуб

Готово: Имобиле заминува од Лацио, познат и новиот клуб

Италијанскиот голгетер Чиро Имобиле дефинитивно заминува од Лацио и кариерата ќе ја продолжи во Бешикташ.

Напаѓачот со години беше миленик на навивачите на Лацио откако пристигна во римскиот клуб во 2016 година од редовите на Севиља.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Лацио летово прави еден ремонт на екипата, па така во клубот, но и самиот напаѓач сметаа дека е време за промена.

Бешикташ за 34-годишниот Имобиле ќе плати сума од три милиони евра на Лацио, додека фудбалерот во турскиот клуб ќе добива шест милиони евра годишно. Такап речки во реализацијата на трансферот нема и наскоро се би требало да биде официјализирано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Лаурентис е на потег: ПСЖ ќе понуди 202 милиони евра за двете ѕвезди на Наполи?

Во моментите кога Реал Мадрид го претставува Килијан Мбапе, во Париз размислуваат за замен…