Дома Топ вести Готово: Асенсио го напушта Реал Мадрид

Готово: Асенсио го напушта Реал Мадрид


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Марко Асенсио ќе го напушти Реал Мадрид на крајот на сезоната, потврдија шпанските медиуми.

Договорот на Асенсио истекува на крајот на сезоната, па иако најавите беа дека ќе стави потпис на нов договор, сепак се реши да ја промени средината.

Шпанецот и Реал ги прекинаа преговорите и Асенсио донесе конечна одлука да замине од „кралскиот“ клуб како слободен агент.

Асенсио цели седум години е член на Реал Мадрид и со клубот освои бројни трофеи и изгради легендарен статус.

Интерес за 27-годишниот Шпанец има од многу европски клубови, пред се од Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…