Дома Македонски спорт Горд на своето потекло: Ѕвездата на Кливленд свадба ќе прави во родниот Охрид!

Горд на своето потекло: Ѕвездата на Кливленд свадба ќе прави во родниот Охрид!

На почетоклот на јули Охрид ќе биде еден од градовите каде што ќе биде насочено вниманието не само на македонската кошаркарска јавност, туку и на светската.

Причината ќже биде свадбата на ѕвездата на Кливленд кавлирс, Чеди Осман со познатата турска актерка Ебру Сахин.

Охрид не е случајно избран како дестинација, туку е желба на Осман за да стапи во брак во својот роден град каде што и денес има голем број роднини пријатели.

 Секако ова ќе биде еден од најголемите настани во државава затоа што станува збор за еден од најдобрите кошаркари во Европа во овој момент. Својата кариера Осман ја започна во Анадалу Ефес од каде што премина во Кливленд каде што еден период беше и соиграч со Леброн Џејмс, дресот на овој клуб го носи од 2017 година.

Чеди Осман и неколку пати претходно ја истакнуваше својата љубов кон Македонија и Охрид, покажуваше дека е горд на неговото потекло. Повеќе за ова можете да погледнете – ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…