Дома Фудбал Германија Гол-машина: Сите 10 голови на Халанд за 540 минути во дресот на Борусија (ВИДЕО)

Гол-машина: Сите 10 голови на Халанд за 540 минути во дресот на Борусија (ВИДЕО)

Eрлинг Халанд е играч од кој Европа многу очекува, младиот голгетер играше одлично во редовите на Салзбург, а со такво темпо продолжи и во Борусија Дортмунд.

За Борусија Дортмунд погоди веднаш во натпреварот минатиот викенд кој беше прв после прекинот поради коронавирусот. Зад своето име во дресот на „милионерите“ тој веќе има 10 голови.

До бројката од 10 голови Халанд стигна само за 540 минути игра.

Денес Борусија од 15:30 игра против Волфсбург и ова ќе биде прилика Халанд да ја продолжи голгетерската низа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Роналдо со новата фризура разбуди носталгија кај навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Кристиано Роналдо вчера на социјалните мрежи ја покажа неговата нова фризура. Португалецот…