Дома Видео Голманот на Австралија со „луда“ техника ја одведе својата земја на Мундијалот во Катар

Голманот на Австралија со „луда“ техника ја одведе својата земја на Мундијалот во Катар


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во натпреварот на интерконтиненталниот бараж Австралија со подобро изведување на пенали го победи Перу и се пласираше на Светското првенство во Катар.

Натпреварот беше без многу прилики и за 120 минути беа видени само три шута во рамките од голот, па така пеналите го решаваа победникот. Кога беше јасно дека следуваат пенали селекторот на „Кенгурите“ Грамах Арнолд се одлучи во игра да го пушти својот резервен гол,ан.

Во 120. минута голманот на Сиднеј Андеј Редмајн го замени поранешниот голман на Брајтон Мет Рајан и тоа се покажа како полн погодок. Редмјан во пенал серијата ја имаше својата најважна одбрана во кариерата кога го одбрани пеналот на Алекс Валери и така ја одведе Австралија на Мундијалот во Катар.

Австралискиот голман во текот на серијата имаше специфичен начин да ги деконцентрира ривалите така што скокаше на гол линијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …