Дома Македонски спорт Мак фудбал Големо засилување во Струмица: Матеј Цветаноски се врати во ПМФЛ!

Големо засилување во Струмица: Матеј Цветаноски се врати во ПМФЛ!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Струмичкиот клуб Академија Пандев вечерва објави големо засилување, пристигна Матеј Цветаноски.

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија се враќа од странство и повторно ќе настапува во ПМФЛ.

„Крилниот напаѓач до крајот на сезоната ќе го носи сино-белиот дрес и ќе биде одлично засилување во нападот.

Цветаноски доаѓа од екипата на Партизани, а досега има настапувано за тимовите на Ѓирмот, Шкупи, Вардар, Пелистер и Македонија ЃП. Добредојде Матеј“. објавија „пандевци“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…