Дома Македонски спорт Мак баскет Голема победа на Македонија против Полска

Голема победа на Македонија против Полска

Македонската кошаркарска репрезентација запиша голема победа на гостувањето во Полска со 96:71.

Избраниците на селекторот Александар Јончевски одиграа одлично во текот на сите 40 минути и на крајот сосема заслужено забележаа убедлива победа во мечот против еден од домаќините на претстојното Европско првенство.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Полска имаше водство само на стартот од дуелот, потоа Македонија го крена нивото, заигра одлична одбрана и почна да прави разлика. Во главна улога беше Нено Димитријевиќ кој го одигра целиот меч, голем допринос имаше и Американецот Хап.

На спротивната страна прв стрелец со 20 поени беше Михал Михалак, а Михал Соколовски впиша 20 поени и шест скока.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Финалето во футсал Купот на Македонија ќе се игра во Велес

Футсал екипита на Клими и Форца 2015 ќе се борат за трофејот во рамките на Купот на Македо…