Дома Видео Глупоста на денот ја направи голманот на Леверкузен ?

Глупоста на денот ја направи голманот на Леверкузен ?

Најбизраниот гол денес беше виден во Бундес лигата и си го постигна голманот на Баерн Леверкуен Лукас Хардецки.

Во 47. минута од натпреварот тој сакаше да ја исфрли топката, но место тоа само помогна таа да заврши во мрежата. За негова среќа Леверкузен го доби мечот со 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Направија план како да му соопштат за смртта на Диего: До тогаш му пуштаат серии за Пабло Ескобар

Помина веќе некое време од смртта на Диего Марадона. Додека сите се помирија со болната ви…