Дома Македонски спорт Мак ракомет Георгиевски: Неприфатливо е да примиме 17 гола за едно полувреме

Георгиевски: Неприфатливо е да примиме 17 гола за едно полувреме

После поразот од Црна Гора Македонија го завршува настапот на Европското првенство, останува да го одиграме уште последниот натпревар против Данска во понеделник.

Свој коментар после натпреварот против Црна Гора даде и еден од најискусните во нашите редови, Гоце Георгиевски.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Лошо отворивме, поведоа со 4:0, а потоа беше тешко да се вративме. Надополнивме, но тоа не беше доволно. Неприфатливо е да примиме 17 гола за едно полувреме и тоа со многу одбрани на нашите голмани, одбраната не функционираше. Во вториот дел се разбрани нивниот голман и промашуваа многу помалку од нас во нападот. Според мене пресуди искуството“, изјави Георгиевски.

Натпреварот со Данска е на програмата во понеделник од 20:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

РФМ ја одреди цената на билетите за натпреварот со Фарски Острови

Ракометната федерација на Македонија денес започна со продажба за билетите за натпреварот …