Дома Видео ГЕНИЈ! Колку лесно изгледа кога тоа го прави Јокиќ! 🎥

ГЕНИЈ! Колку лесно изгледа кога тоа го прави Јокиќ! 🎥

Никола Јокиќ е тема на денот во американските медиуми после новото враќање на Денвер од 1:3 и победата со 4:3 против Клиперси за влез во конференциското финале каде што ќе играат против Лејкерси.

Јокиќ вчера го заврши натпреварот со 16 поени, 22 скока и 13 асистенции. Посебно се истакна со додавањето свртен со грб за Мареј. Дефинитивно ова е потег кој подолго време ќе се врти на ТВ шпиците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голот на Милан е вистинско ремек-дело🎥

Милан синоќа со 3:2 го победи Бодо и се пласира во плеј-офот на Лига Европа, но вториот го…