Дома Трансфер зона Гвардиола ја „пречкрта“ ѕвездата од 50 милиони!

Гвардиола ја „пречкрта“ ѕвездата од 50 милиони!

Од заминувањето на Александар Коларов, Манчестер Сити константно има проблеми со левата бековска позиција.

Се чинеше дека Бенџамин Менди ќе биде долгорочно решение на таа позиција. „Граѓаните“ минатото лето за неговиот трансфер од Монако платија 50 милиони евра.

Меѓутоа, Менди првата сезона ја пропушти поради повреда, а оваа сезона не пружа добри партии и не ги задоволи апетитите на Гвардиола.

Наводно Гвардиола веќе дал зелено светло за негова продажба и следното лето сака да донесе долгорочно решение на таа позиција.

Првата мета е играчот на Барселона, Жорди Алба кој се уште не го продолжил договорот со Каталонците, а на списокот е и Алекс Сандро од Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Паул после само 6 месеци се враќа во Серија А

Родриго де Паул ова лето беше на мета на многу европски гиганти и се одлучи кариерата да ј…