Дома Трансфер зона Галатасарај се засили со двајца фудбалери од Премиер лигата

Галатасарај се засили со двајца фудбалери од Премиер лигата

Галатасарај се засили со напаѓачот на Фулам, Карлос Винисиус и десниот бек на Нотингем Форест, Серж Ауриер.

31-годишниот репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска, Серж Орие, ќе го замени Саша Боје, кој беше продаден на Баерн Минхен.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Карлос Винисиус пак пристигнува на позајмица од Фулам за 600.000 евра до крајот на сезоната со право на откуп.

Бразилскиот фудбалер одигра вкупно 48 натпревари за Фулам, постигна осум гола и имаше три асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јунајтед донесе конечна одлука за Марсијал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал сигурно ќе го напушти клубот на крајот н…