Дома Фудбал Англија Газдата на Челзи му спрема отказ на Потер? Германскиот стратег вчера беше на „Стенфорд Бриџ“

Газдата на Челзи му спрема отказ на Потер? Германскиот стратег вчера беше на „Стенфорд Бриџ“


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Тод Боели потроши над 300 милиони евра за засилувања во зимскиот преоден рок, но ниту тоа не му помогна на Челзи да се врати на победнички патеки, а прва „жртва“ би можел да биде тренерот Грем Потер.

Боели влегол во соблекувалната на Челзи и разговарал со фудбалерите, но и со тренерот Потер, кој наскоро би можел да добие отказ.

Интересно е тоа што вчера на трибините бил забележан Ханси Флик, кој е еден од кандидатите за тренер на Челси, иако во моментов е селектор и на германската фудбалска репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…