Дома Фудбал Останато Вчера Мбапе за малку ќе го постигнеше еден од најубавите голови во фудбалот (ВИДЕО)

Вчера Мбапе за малку ќе го постигнеше еден од најубавите голови во фудбалот (ВИДЕО)

Тимот на ПСЖ вчера го славеше против Сент Етјен во четвртфиналето од Лига Купот.

ПСЖ победи со 6:1, хет-трик постигна Икарди, а по еден гол постигнаа Нејмар и Мбапе, додека автогол си постигна Мулин.

Без оглед на седумте голови, потег на вечерта, но и еден од најдобрите воопшто на фудбалските терени ќе се случеше во 78. минута ако се оствареше она што Мбапе го замисли. После додавањето од Кавани Мбапе атрактивно од околу 20 метри се обиде да го лобува голманот на гостите, меѓутоа топката заврши над голот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Солскјер браше изговори за ремито: Топката беше лоша, врнеше и дуваше ветер

Maнчестер Јунајтед успеа да го преживее гостувањето во Бриж одигрувајќи реми (1:1) во рамк…