Дома Трансфер зона Во трансферот на Мбапе во Реал помага и – Серхио Рамос!

Во трансферот на Мбапе во Реал помага и – Серхио Рамос!

Францускиот „Л’Eкип“ тврди Серхио Рамос работи и му помага на Реал Мадрид во трансферот на Килијан Мбапе.

Рамос и Мбапе беа заедно во Пари Сен Жермен и добро се познаваат, а од следната сезона ако не се случи некој трансфер Мбапе ќе го облече дресот на „кралевите“ каде што Рамос ги помина најдобрите денови од кариерата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Медиумите во Франција пренесуваат дека Рамос му помагал на Мбапе да пронајде куќа во Мадрид.

Цели 16 години шпанскиот дефанзивец помина во Мадрид и во овој клуб се чувствува како дома, а очигледно се уште е спремен да помогне.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…